KRYOTERAPIA

Ako funguje celotelová kryoterapia?

Krok 1: Vstup klienta do kryosauny

Pri vstupne do kryosauny chladný prúd zmesi dusíka a vzduchu aktivuje termoreceptory v koži, ktoré vysielajú elektrické impulzy do mozgu. Mozog identifikuje stav ohrozenia. Aktivuje sa adaptačná reakcia na ochranu tela a prežitie v extrémne chladnom prostredí.

Krok 2: Vazokonstrikcia

Mozog vysiela signály do svalov a cievneho systému, dochádza ku kontrakcii svalov a vazokonstrikcii /stiahnutiu ciev/, čo rýchlo prenáša krv, výživu a ostatné zdroje z periférie do vnútorných orgánov v telesnom jadre.

Krok 3: Detoxikácia a obohatenie krvi o výživu

Pre okamžité zásobenie vnútorných orgánov najväčším možným množstvom výživných látok telo naštartuje hyperprodukciu a krv obohatí erytrocytmi, kyslíkom, kolagénom a ďalšími esenciálnymi živinami. Metabolity a toxíny sú urýchlene degradované a vylúčené.

Krok4: Vazodilatácia

Po opustení kryosauny termoreceptory signalizujú návrat do normálneho prostredia, dochádza k vazodilatácii /rozšírenie ciev/ a návrat obohatenej krvi do akrálnych periférnych častí tela. Živiny prinesené krvou sú absorbované periférnymi systémami- svalmi, väzmi, kĺbmi, kožou.